Vážení klienti,

s účinností od 1.1.2024 nebudu vykonávat advokacii. Spisy budou po zákonnou dobu archivovány. Pokud potřebujete nové právní služby, prosím kontaktujte jiného advokáta.

Mgr. Jana Denemarková

Obchodní právo

Obchodní právo (komercialistika) je odvětví soukromého práva zabývající se obchodními vztahy, tedy právními vztahy vznikajícími mezi podnikateli v souvislosti s jejich podnikatelskou činností. Ačkoli jde fakticky o součást občanského práva, pro jeho důležitost se obchodnímu právu přiznává zvláštní postavení. 
Součástí obchodního práva je např. i účetnictví. Praxe často zaměňuje mezi výdělečností (angl. gain) a ziskem (angl. profit). Zatímco výdělečnost je vlastní i jiným činnostem než komerčním, úsilí o zisk je podstatou obchodního práva.

Co Vám pomůžeme vyřešit

Sepisování či kontrola a úprava smluv se smluvními partnery
Vymáhání pohledávek

Potřebujete naši pomoc?

Mám zájem o službu: Obchodní právo

Ceník právních služeb

Ceny právních služeb se řídí vyhláškou č. 177/1996 Sb. (advokátním tarifem). Cena konkrétní právní služby bude klientovi sdělena při osobní konzultaci případu.
Mimosoudním řešením spotřebitelských sporů pro oblast sporů mezi advokátem a spotřebitelem ze smluv o poskytování právních služeb (na základě zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů) byla Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR pověřena Česká advokátní komora. Internetová stránka pověřeného subjektu je www.cak.cz.
© 2024 Mgr. Jana Denemarková | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
gavel