Obchodní právo

Obchodní právo (komercialistika) je odvětví soukromého práva zabývající se obchodními vztahy, tedy právními vztahy vznikajícími mezi podnikateli v souvislosti s jejich podnikatelskou činností. Ačkoli jde fakticky o součást občanského práva, pro jeho důležitost se obchodnímu právu přiznává zvláštní postavení. 
Součástí obchodního práva je např. i účetnictví. Praxe často zaměňuje mezi výdělečností (angl. gain) a ziskem (angl. profit). Zatímco výdělečnost je vlastní i jiným činnostem než komerčním, úsilí o zisk je podstatou obchodního práva.

Co Vám pomůžeme vyřešit

Sepisování či kontrola a úprava smluv se smluvními partnery
Vymáhání pohledávek

Potřebujete naši pomoc?

Mám zájem o službu: Obchodní právo

Ceník právních služeb

Ceny právních služeb se řídí vyhláškou č. 177/1996 Sb. (advokátním tarifem). Cena konkrétní právní služby bude klientovi sdělena při osobní konzultaci případu.
Mimosoudním řešením spotřebitelských sporů pro oblast sporů mezi advokátem a spotřebitelem ze smluv o poskytování právních služeb (na základě zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů) byla Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR pověřena Česká advokátní komora. Internetová stránka pověřeného subjektu je www.cak.cz.
© 2023 Mgr. Jana Denemarková | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů
gavel